TERVE-SOS 2011 -tapahtumassa puhutaan palveluista
Sosiaali- ja terveysalan koulutus- ja messutapahtuma TERVE-SOS 2011 järjestetään tänä vuonna 18.–19. toukokuuta Espoossa. Tapahtuman teemana on ”Palvelua verkossa – turvaverkko palvelussa”.
Tapahtuma koostuu kahdesta osiosta: TERVE-SOS-messuilla messuvieraat voivat tutustua alan keskeisten toimijoiden viimeisimpiin tuotteisiin, palveluihin ja hankkeisiin sekä seurata tapahtumalavan monipuolista ohjelmaa. Otahallissa järjestettäville messuille on vapaa pääsy.
Maksullinen koulutustapahtuma järjestetään Dipolissa. Seminaareissa pohditaan muun muassa sähköisten palveluiden vaikutuksia ammattilaisen työhön sekä sähköisen asioinnin sujuvuutta ja sitä, miten tarjotaan palvelut unohtamatta verkkomaailman ulkopuolelle jääviä.
Tapahtuman järjestää Terveyden ja hyvinvoinnin laitos THL yhteistyössä Espoon kaupungin kanssa.
Lisätietoja ohjelmasta ja koulutustapahtuman ilmoittautumislomake osoitteesta www.thl.fi/tervesos